__________________

 

STUDIO DEKORACJI OKIEN

Godziny pracy: Pn - Pt 9:00 - 17:00 | Sob 9:00 - 13:00

sklep@vellodekor.pl

+48 512 243 317

Dlaczego Święty Mikołaj wchodzi przez komin i zostawia prezenty w skarpetach? 

Zastanawialiście się skąd wzięło się przeświadczenie, że Św. Mikołaj wchodzi przez komin by zostawić prezenty i dlaczego w niektórych krajach dzieci zostawiają w tym celu zawieszone na kominku skarpety?

 

Można by pomyśleć, ze to kolejny twór konsumpcjonizmu, jak sam współczesny wizerunek Św. Mikołaja, którego kojarzymy jako brzuchatego dziadka z brodą przyodzianego w czerwony strój i czapkę z pluszowym pomponem. Nic bardziej mylnego!

 

Według podań ten prawdziwy Św. Mikołaj nie pochodzi z Laponii, tylko z Miry w Turcji. Był on biskupem oraz słynął ze swojej dobroci, szczodrości i chęci pomagania innym. Jedna z legend mówi o tym, że Mikołaj bardzo przejął się problemem trzech młodych dziewcząt z biednego domu, które przez swoją pozycję społeczną nie miały perspektyw na zamążpójście. Nikt bowiem nie kwapił się ich poślubić bez otrzymania stosownego posagu. Chcąc pozostać anonimowym, pod osłoną nocy, wrzucał przez okno pieniądze przeznaczone na posag dla każdej kolejnej siostry. Gdy przyszedł czas by wspomóc ostatnią z sióstr, zastał okiennice zamknięte, więc wrzucił sakiewkę ze złotymi monetami przez komin, a ta wylądowała w suszących się pończochach. Stąd wzięło się przeświadczenie, że Św. Mikołaj wchodzi przez komin oraz zwyczaj wieszania skarpetek na kominku.

 

Aby ułatwić pracę Św. Mikołajowi możecie rozważyć zakup takiej świątecznej skarpety na prezenty. Są dostępne w naszym sklepie stacjonarnym.

 

Zapraszamy! 

 

» Aby zobaczyć naszą ofertę świąteczną kliknij tutaj «

 

25 listopada 2018

→Wróć

© 2020 Vello Dekor

Wszelkie prawa zastrzeżone

INFORMACJE

KONTAKT

ŚLEDŹ NAS W SOCIAL MEDIACH

ul. 11 Listopada  9

42-100 Kłobuck

sklep@vellodekor.pl

+ 48 512 243 317

Pracujemy w godzinach:

9:00 - 17:00 pon - pt

9:00 - 13:00 sobota

 O Firmie

 Polityka Prywatności

Rolety rzymskie

Artykuły dekoracyjne

Rolety, plisy, żaluzje

Karnisze

Aranżacje

Firany

OFERTA

Zapraszamy do kontaktu

Zasłony